Je čiarový kód dobré riešenie po roku 2019?

Keď v roku 2019 sme sa bavili o technológií na základe čiarových kódov, ako o moderných riešení, vela ludí si pozre ako neveriaci. Čiarové kódy, ako efektívne nástroje modernej evidencie a zaznamenania údajov? Technológia, čo existuje od viacerých desať rokov? Naozaj?

Myslí si veľa skeptikov, že vo svete, čo čoraz viac smeruje k digitalizácii je zbytočné investovať do takých vecí, ktoré u2z dávno fungujú, veď čoskoro aj tak príde jedna nová technológia, čo nahradí starú a onedlho môžeme vymeniť našu kompletnú sada prístrojov. Avšak oni ani si nemyslia, že ako veľmi sa mýlia.

V tomto článku Vám ukážeme, prečo bude fungovať identifikačná technológia čiarových kódov aj s príchodom 2020 rokov.

Môže fungovať jedno viac desaťročné riešenie?

Áno, vznesené otázky sú absolútne legitímne. Administrácia s čiarovými kódmi vôbec nie je dnešná technológia, veď jej korene siahajú do polovice 1900 rokov. Ďalej nové riešenia nových čias vyžadujú dynamické a rýchle odpovede.
    
S rozšírením e-obchodu je stále väčšia požiadavka na extra presnú evidenciu a spotrebitelské požiadaky stále len rastú do smeru podnikaní, ktoré vykonajú tradičné obchodné činnosti.

Môže byť na to schopná jedna technológia z minulého storočia? Odpoveď je jednoznačná, že áno. Nakolko, zdá sa tak, že čiarový kód naozaj obstál v skúške času. Dokonca, oproti iných administratívných riešení vedel aj vyvíjať!

Klúčom je nepretržitá obnova

Zamyslime sa však iba nad QR kódy, ktoré sú velmi populárne v dobe inteligentných prístrojov, ktoré sú schopné ukladať ovela viac informácií od bežných kódoch a nie iba v oblasti obchodu, ale aj v marketingu a zábavnom priemysele, nakolko ich bereme, ako osvedčené nájtroje, čo denno denne používame.

Takže technológia čiarových kódov dnes už neznamená iba 1D kódy, ktoré sa dá načítač len s bežnými snímačmi. V revolúciou inteligentných prístrojov sa ďalej rozvíjal, postúpil na ďalšiu úroveň a bol schopný na to, aby sa prispôsobil k čoraz rastúcim spotrebitelským požiadavkám.

A keď klasické čiarové kódy ani vela nezmenili, prístroje na ich spracovanie sú ka2zdoročne modernejšie a tak sa zdá, že splnia aj najnáročnejšie obchodné požiadavky.

Jednoduché, presné, flexibliné

Jedným z nich je jednoduchosť technológie. Ten, kto aspoň raz už používal skener čiarových kódov, tan vie, že ako lahko sa dá ovládať tie prístroje. Takisto aj systémy pre spracovanie čiarových kódov a iné riešenia, ktoré slúžia na integráciu technológie.

Samozrejme, to by bolo málo, ale označenie s čiarovými kódmi je nie iba rýchle a jednoduché, ale umožňuje aj presnú evidenciu. Drasticky vie znížiť možnosti chýb oproti manuálnej administrácie, takto to nie je náhoda, že pri obchode a sklade ich používajú aj v takých oblastiach, ako napríklad nemocnice, alebo iné zdravotné inštitúcie.

Navyše, nezabudnime ani na to, že technológia čiarových kódov v porovnaní s počiatočnými časmi na dnes už sa stal mimoriadne flexibilnou a je používatelná takmer v každej oblasti života. Už sme spomenuli QR kódy, ktoré sa dá používať na marketingové účely, naďalej aj čiarové kódy na ukladanie informácií v nemocniciach. To je ale len pár možností, na ktoré efektívne vieme používať 1D a 2D kódy.

Teda to, že technológia čiarových kódov zaostane populárnou aj po roku 2019 nie je otázkou. Nakolko s vhodnými prístrojmi čiarové kódy aj naďalej znamenajú najrýchlejšiu, najpopulárnejšiu a nie v poslednonm rade najspolahlivejšiu formu administrácie a ukladanie údajov.

Pri nepretržitého vývoja technológie sú ešte malé drobnosti, kvôli ktorých čiarové kódy sú aj naďalej populárne a znamenajú najlepší spôsob na uspokojenie administratívnych úloh.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt