Je čas prejsť na Android, budúci rok zanikne podpora mobilných prístrojov s Microsoft

Je čas prejsť na Android, budúci rok zanikne podpora mobilných prístrojov s Microsoft

Podľa správ Micrsoft od roku 2020 ukončuje podporu mobilných prístrojov s operačným systémom Windows. To znamená, že predtým používaná dátové terminály nebudú aktualizovatelné, čo môže spôsobiť vážne narušenia v živote obchodov zaoberajúcich s pradajom a skladovaním.

Avšak je riešenie na tento problém pomocou čoho sa nemusíme báť z prípadného stratu údajov, dokonca môžeme zjednodušiť aj predchádzajúce pracovné procesy.

Koho sa zmena dotkne?

Momentálne vyzerá tak, že rozhodnutie Microsoftu je definitívne. Na budúci rok ukončujú aktualizácie od mobilných prístrojov s operačným systémom Windows, ktoré sú momentálne na trhu. Do tejto kategórie patria aj dátové terminály, ktoré používajú aj malo aj velkoobchody a spoločnosti z účelu vybavenia administratívnych a skladových úloh.

Takže táto zmena bude týkať vela ludí a hodiny stále viac a viac tikajú. Je užitočné uvažovať, že čo bude ďalší krok v záujme toho, aby naše údaje aj naďalej sme vedeli spracovať v bezpečí a aby naše podnikanie aj v budúcnosti fungovalo plynule a bezchybne.

Nastal čas Android

Podla odborníkov sa nemusíme báť od premeny, veď sme mohli očakávať, že príde čas, keď v záujme vhodného fungovania náš systém musíme posunúť na ďalšiu úroveň aj softvérovo aj hardvérovo. Najviac odporúčajú to, že v záujme zanechania údajov čím skôr musíme prejsť na také mobilné prístroje, ktoré fungujú úplne nezávisle od operačného systému Microsoft.

Takže v tom prípade, ak sa chceme vyhnúť nepríjemnostiam z blížiacej sa zmeny, tak nejlepšie riešenie znamená premena na mobilných prístrojov s operačným systémom Android.

Aj v súčasnosti väčšina prístrojov vedúcich spoločností zaoberajúce sa s mobilnými terminálmi a prenosnými počítačmi (ako napríklad Zebra, Honeywell a Datalogic) funguje s operačným systémom Android. V dôsledku toho sú kompatibilné nie iba navzájom, ale aj s väčšinou mobilných zariadení, softvérov pre riadenie zásob a aj s hardvérovými riešeniami a aplikáciami, ktoré používame počas našej práce.

Napokon premena na operačný systém je aj velmi jednoduchá, veď tento proces omnoho ulahčuje aplikácia od Zebry, Migrating to Android. Táto aplikácia pomôže v tom, aby naše dôležité údaje sme mohli preniesť o našom používanom zariadení ešte predtým, ako by sa stali úplne nepoužiteľnými na súčasnom prístroji, čo bude zbavený o podporu.

Optimalizácia

Prvý krok je prenesie údajov, po ktorom prichádzame k procesu vhodnej optimalizácie.

Taká premena na prvý pohlad sa môže zdať ako komplikovaná, avšak pri modernizácií má aj inú obrovskú výhodu: pomôže v tom, aby sme mohli premyslieť naše každodenné úlohy a aby sme mohli eliminovať faktory, ktoré z hladiska práce sú zbytočné alebo dokonca mätúce.

Premena na nový systém umožňuje, aby sme mohli urobiť poriadok v chaose. Výmenou našich zastaraných hardvérov a softvérov každodenná práca bude rýchlejšia a jednoduchšia, vďaka čomu produktivita našej spoločnosti z dlhodobého hľadiska môže vynikajúcim spôsobom rásť.

To, že aké riešenie si vyberieme samozrejme hlavne závisí od cielov našej spoločnosti a od metódov zvyknutých pracovných procesov, avšak používanie moderných prístrojov s Androidom nie je užitočné len kvôli zjednoduchšenia každodnnej práce, ale môže nám pomôcť aj v tom, že môžeme znížiť počet predtým používaných prístrojov a aby sme vedeli používať iba jediný multifunkčný dátový terminál na vykonanie našej práce.

Ak Vy alebo Vaša spoločnosť by chcel premeniť na prémiové dátové terminály, ktoré majú k dispozíciy operačný systém Android, tak v našom internetovom obchode si nájdete špičkové snímače čiarovéých kódov a dátové terminály os najspolahlivejších výrobcov, ako Zebra, Honeywell alebo Datalogic.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt