Inteligentné prístroje vs. nedostatok pracovných síl v skladovaní

Inteligentné prístroje vs. nedostatok pracovných síl v skladovaní

V posledných rokoch sme mohli čítať velmi smutné údaje ohladom stále viac sa stupňujúceho nedostatku pracovných síl. Nie je výnimkou z tohto problému ani obchod a skladovanie. Nájsť pracovníkov pre vybavenie administratívnych a logistických úloh je čoraz ťažšie. A bolo by veľa práce, hlavne v zhone pred koncom roku.

Táto situácia je takmer vážna, že časom môže spôsobiť pribrzdenie zákazníckej spokojnosti a produktivity. Avšak podla najnovších prieskumov, je riešenie na tento problém, ak keď len čiastočne. Toto riešenie môže byť modernizácia pracovných nástrojov, naďalej premena na operačný systém Android.

S účinnými nástrojmi proti nedostatku pracovných síl

Nedostatok pracovných síl v skladovej oblasti netýka iba náš región. Môžeme sa baviť o globálnom probléme, nakolko na to ukazuje vykonaný prieskum prostredníctvom Zebra, v ktorom odborníci sa zaoberajú s názormi ohladom nedostatku pracovných síl v západoeurópskych spoločnostiach.

Podla výsledkov väčšina účastníkov priemyselnej oblasti, to je viac ako 89% si myslí, že najlepšie riešenie je modernizácia pracovných nástrojov a procesov.

V jednom článku od Zebry sme mohli čítať, že prvý krok smerom k modernizácii je inteligentná technológia, naďalej integrácia prístrojov s operačným systémom Android, čo preukázajú aj s vlastnými výskumnými údajmi.

Podla tých informácií spoločnosti, ktoré v poslednom 2 roku prešli z prístrojov s operačným systémom Windows na Android, mohli ukázať vá2zne rasty v prodiktivite aj napriek tomu, že počet svojich zamestnancov vôbec nezmenil, alebo zmenil v negatívnom smere.

Menej zariadení, vyššie výplaty

Najväčšia výhoda inteligentných prístrojov so systémom Android sa skrýva v tom, že sú schopné vykonať súčasne viac úloh. Prostredníctvom čoho aj jeden zamestnanec môže vykonať viac úloh s jedným prístrojom, bez rastu stresu a pracovného tempa, na čo dávnejšie by sme museli zamestnať viac pracovníkov. Takto efektívne sa dá vyriešiť problém aj nedostatku pracovných síl, aj zníženia produktivity.

Napríklad tablet novej generácie takisto môžu byť velmi užitočné na vykonanie administratívnych úloh, ale môžeme ich používať ak ako snímač čiarových kódov a komunikačný prístroj v jednom. Čo výsledňuje nie iba vážne usporenie, ale prinesie aj zjednodušenie pracovných procesov.

Dokonca, používanie moderných prístrojov môže výsledňovať aj rast miezd. Veď čím menej pracovníkov vie vykonať efektívne svoju prácu, môžeme kalkulovať tým nižšími mzdami.

O tom ani nehovoriac, že náklady na údržbu a servis inteligentných prístrojov sú ovela nižšie, ako akokolvek inej, staršej technológie.

Takým spôsobom môžeme zabezpečiť našim zamestnancom nie iba modernejšie prístroje a humánnejšie pracovné podmienky, ale aj vyššie mzdy.

Prechod je nie iba odporúčaný, ale aj včasný

Predtým už sme sa zaoberali s tým, že čoskoro sa zruší podpora mobilných prístrojov s operačným systémom Microsoft, takže prechod začína byť včasnejší. Avšak migrácia medzi operačnými systémami je jednoduchší proces, ako by si na prvý pohľad mysleli a ako sme sa mohli dozvedieť z hore uvedených informácií, má tiež veľa výhod.

Výber najlepšieho prístroja na naše účely samozrejme závisí aj od  našich dlhodobých cielov, avšak nemôžeme sa zabudnúť to, že integrácia prístrojov s operačným sysmémom Android môže byť účitočná nie iba v zjednodušení každodennej práce. Napokon môže nám v tom tiež pomôcť, aby sme znížili naše výdavky a zvýšili produktivitu našej spoločnosti.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt