Inovatívne riešenia v oblasti logistiky

Spracovanie objednávok a koordinácia projektov v živote jedného velkoobchodu je úloha plných výziev. Napríklad americká spoločnosť Cardinal Logistics sa zaoberá s prepravou a naraz pracuje na viac ako 233 rôzným projektom.

Pre koordináciu práce je potrebný taký systém, čo je schopný zabezpečiť transparentnosť a spracovatelnosť úlohy súvisiace s administráciou a urýchly celkový proces práce. Riešenie pre Cardinal Logistic znamenal vývoj vlastného softvéru, naďalej mobilné prístroje od Zebry.

Cesta smerom k inovácii: dva prístroje, jeden ciel

Cardinal Logistics pre vykonanie a monitorovanie registračných a administratívnych prác predtým používal naraz viac prístrojov a softvérov, ktoré fungovali na rôzných platformoch. Tento spôsob po čase ale viedlo k chaotického stavu a vo velkom miere oslabil produktivitu. Nedávno pre vyriešenie problému spoločnosť sa začala velkú inováciu.

Ako hlavný cieľ zmien označili vytvorenie jedného koordinačného systému, čo zjednoduchší a zefektívní prácu. Úloha novej štruktúry je, aby usporil čas a takto zvýšil produktivitu a maximalizoval spokojnoť zákazníkov. Vhodné riešenie pre spoločnosť znamenalo aplikácia vlastného softvéru, naďalej hadrwéry vyrobené prostredníctvom Zebry. Výhoda ich vlastného systému je, že efektívne registruje a ovláda aktivity súvisiace a ligictických úloh, od prijatia objednávok až do doručenia balíka. Softvér je schopný bez toho ovládať požiadavky zákazníkov s rôznymi potrebami, aby dodávatelia pre vykonanie práce by potrebovali viac ako jeden prístroj. Tento systém avšak bez ohľadu na to, aký je efektívny, navedel by správne fungovať bez vhodného hardwéru.

Pre realizovanie inovácie Cardinal Logistics potreboval taký prístroj, ktoré sú schopná propojiť na sieť WWAN a pri GPS opcie bezproblémov vedia načítať 1D a 2D čiarové kódy. Voľba spoločnosti preto padla na zariadenia Zebra MC65/67 a TC55. Tieto prístroje súčasne funkcinujú ako skener čiarových kódov, mobilný prenosný počítač, telefón, naďalej aj ako GPS, preto šoféri spoločnosti nepotrebujú to, aby používali viac prístrojov s rôznými konštrukciami, ktoré všetky fungujú s iným operačným systémom a používajú odlišné softvéry.

Menšie zaťaženie, väčšia produktivita

Nový systém rýchlo splnil svoje prísľuby. Používanie menej prístroja viedlo nie len k nižším výdavkom, ale aj menej problémom a už v prvom pár mesiaci význame zrýchlil rôzne pravocné procesy. Zmena na skenery čiarových kódov MC65/67 a TC55 mimoriadne zlahčil prácu dodávateľov, ale usporil spoločnosti nie len vela penazí, ale aj vela hodnotného času. Vďaka tomu v krátkom čase zvýšila spokojnosť zákazníkov, naďalej táto zmena priniesla veľkolepé zvýšenie produktivity.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt