Etiketovanie medzi extrémnych podmienkach - tieto priemyselné odvetvia si vyžadujú špeciálne riešenia

Etiketovanie medzi extrémnych podmienkach - tieto priemyselné odvetvia si vyžadujú špeciálne riešenia

Jedna etiketa čo nalepíme na jeden výrobok môže byť naozaj rôzna. Podľa našich požiadaviek môžeme používať jednoduché, papierové ktoúčové etikety, alebo aj ovela trvácnejšie alternatívy.

To aj preto je velmi dôležité, nakolko jedlotlivé priemyselné odvetvia si vyžadujú špeciálne riešenia, ktoré efektívne dokážu odolať nie len proti poveternostnými vplyvmi, ale aj proti vode, prachu, horúčave alebo až voči chemikáliam.

V našom sklade si môžete nájsť vela špeciálnych druhov etikiet. Od štítkov pre automobilový priemysel, až do riešení, ktoré môžete piu2zívať v zdravotníctve. Teraz Vám predstavíme také priemyselné oblasti, v ktorých je velmi dôležité, aby ste používali naozaj trvácne etikety s dokonalou kvalitou.

Chemický priemysel

Zamestnanci chemických závodov každodenne musia pracovať s množstvom nebezpečných látok. Je dôležité, aby tie produkty vedeli označiť tak, aby etikety odolali voči rôznými kyslými alebo dokonca zásaditými, korozívnými chemikáliami.

Nakolko tieto etikety majú k dispozícií mimoriadne dôležité informácie, ktoré dlhodobo musia byť čitatelné, aj kvôli charakteru práce, aj kvôli zákonných predpisov.

Automobilový priemysel a elektronika

Používanie kvalitných, extrémne odolných etikiet je dôležité nie iba v chemickom priemysle. Existuje viac pracovných procesov aj v automobilovom priemysle, kde označenie má kriticky dôležitú úlohu.

Etikety v automobilvom priemysle používajú na označenie dielov, na vnútorné aj vonkajšie označenie, alebo na plnenie identifikovačných a výstražných funkcií. V tých etiketách je rovnaké, že musia byť čitatelné/identifikovatelné počas celej životnosti automobilu.

Práve preto na ich výrobu je nevyhnuté používať mimoriadne masívny materiál a načasovú techniku potlače, či sa bavíme o etiketách vo vnútornej časti (napr. airbag), alebo pod kapotou, dokonca o označovacích štítkov v rôznych otvoroch.

Situácia je podobná aj u spoločností, ktoré vyrábajú elektronické produkty, veď označenie rôzných dielov, káblov alebo doplnkov si vyžaduje také isté riešenie, čo podobne odolá voči čas a amortizácie spôsobené vplyvmi na životné prostredie.

Zdravotníctvo

Etikety na označenie môžu používať na nesmierne vela vecí aj v zdravotníctve. Napríklad na označenie skúmaviek, liekov, alebo aj na jednoduché a efektívne spracovanie a ukladanie informácií o pacientov.

Ale už sme sa tým zaoberali, že administrácia na základe čiarových kódov akú dobrú službu robí v zdravotníctve. Avšak pre to, aby všetko prebehlo v poriadku potrebujeme etikety s naozaj dokonalou kvalitou.

Potravinársky priemysel

Hoci potravinársky priemysel vyžaduje menej trvácne etiketovacie možnosti, ako chemický priemysel alebo zdravotníctvo, ale sú také špeciálne požiadavky, ktoré jednoduchá kotúčová etiketa nemusí byť schopná uspokojiť.

Nakolko v niektorých prípadoch etikety treba nalepiť priamo na zeleniny alebo mäso, takto môžu vyžadovať iné lepidlo, ako štítky, ktoré lepíme na balíky alebo flaše.

Dokonca aj to je dôležité, že v prípade niektroých produktov zákonom požadované údaje (napr. zloženie, objem, atď.) musia byť dobre čitatelné, to znamená, že nesmie poškodiť ani počas prepravy alebo skladovania.

U nás nájdete vhodné riešenie pre všetky priemyselné odvetvia

V našom internetovom obchode si môžete nájsť tie najkvalitnejšie materiály etikiet a tlačiarne etikiet, ktoré sú schopné uspokojiť aj najšpeciálnejšie požiadavky. A ak chcete vyrobiť jedinečné etikety na mieru, tak sme k dispozícií aj v tom prípade! Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt