Bezplatné fonty čiarových kódov - Code39

Na internete si môžeme nájsť vela takých stránok kde za peniaze dostaneme fonty, alebo písma vhodné na vytvorenie čiarového kódu. Naša spoločnosť tieto fonty ponúka bezplatne a nie sú nejako obmedzené. Sú navrhnuté na dlhodobé používanie, nebude skončiť platnosť a nebude požadovať extra peniaze ani v budúcnosti, vždy bude bezplatné. Momentálne ponúkame bezplatne iba typ bezplatný barcode Code39 (Code 3 of 9), ale nepretržite aktualizujeme túto stránku s takými fontmi, ktoré obsahujú rôzne symboly (Code 128, EAN13, atď.). Prosíme Vás, kludne nás kontaktujte ak máte k dispozícii také bezplatné (fungujúce) fonty, ktoré by sme mohli pridať na stránku.

Toto písmo je používatelné pre všetky také Windows a Mac programy, ktoré podporujú písma True Type, vrátane programy Microsoft Access, Micrsoft Excel, Outlook alebo MS Word.

Písmo je vhodné na snímanie čiarového kódu aj v menšej velkosti (potlačené s laserovou tlačiarňou). Napriek tomu, tento typ žial nie je vhodný pre typy UPC/EAN13 (produktové a cenové kódy), ktoré sú uvedené na komerčných výrobkoch. Na ostatné iné používanie je ale velmi ideálne riešenie, nakolko väčšina snímačov rozpozná typ kódu Code39.

Typy pre používanie písma čiarových kódov

  • Dávajte si pozor na to, aby pred a po textom ste zadali znak *. Napríklad *SEMNAPISTE*
  • Microsoft Word prípadne môže zmeniť vzdialenosť medzi znakmi a čiarový kód môže byť nečitatelný. Odporúčame používať program Wordpad, čo nájdete v štart menu v sekcii Programy > Príslušenstvo.
Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt