Tlačiareň etikiet! No ale akú?

Najdôležitejší prvok procesu označenia našich produktov je samotná tlačiareň, nakolko naše etikety vieme vyrobiť s profesionálnymi spôsobom len so špeciálnými zariadeniami, ktoré boli vytovrené presne pre túto úlohu. Pri výbere dokonalej tlačiarne práve preto stojí za to byť opatrný a musíme vziať do úvahy niekoľko aspektov. Nakolko vlastnosti vybraného prístroja budú stanoviť kvalitu našich etikiet a tú sumu, čo musíme venovať na ich výrobu.

Podla akých kritérií si môžeme nájsť tú pre nás najvhodnejšiu tlačiareň etikiet?

Spôsob tlače

Vzhľadom na to, že aké etikety chceme potlačiť - napríklad na ako dlhú dobu, na aký povrch ich budeme nalepiť, atď. - môžeme si vybrať medzi tlačiarňami, ktoré fungujú s viacerými, rôznými technológiami. Tlačiarne direct thermal odporúčame aj pri očakávania nižšej kvality, hlavne pre vytovrenie etikiet s krátkou životnosťou, kým termotransférové tlačiarne vedia potlačiť okrem thermo aj viaceré materiály, ktoré sú odolné voči času a vplyvom prostredia.

Aplikačné prostredie a množstvo

Typ vybranej tlačiarne môže závisieť aj od toho, že počas každodennej praxi v akom prostredíy budeme používať prístroj, naďalej používať dané etikety, respektíve denne všeobecne kolko kusov etikiet plánujeme potlačiť. Menšie tlačiarne, vytvorené na každodenné použitie pracujú pomalšie, práve preto sú používatelné na výrobu mejšieho množstva štítkov, kým väčšie druhy, vytvorené na priemyselné používanie, s čími lahko môžeme potlačiť denne aj viac ako 10.000 kusov etikiet. Okrem toho, bežné stolové tlačiarne sú vhodné na výrobu hlavne takých etikiet, ktoré vieme používať iba na miestach, ktoré sú chránené voči extrémním podmienkam. Naopak s prístrojmi strednej kategórie už môžeme vyhotoviť hlavne aj také štítky, ktoré sú schopné trvácne odoloať proti nepriaznivému počasiu, chemikáliam, respektíve iným znečisteniam a poškodeniam.

V našom webshope si môžete vyberať aj medzi stolných, stredných a priemyselných tlačiarní, ktoré všetky sa budú prispôsobiť k Vašim špeciálným požiadavkám aj čo sa týka kvality, aj výkonu.

Kvalita

Aj rozlíšenie a rozmer našich navrhnutých etikiet vo velkom môže ovplyvniť típ vybranej tlačiarne. Kým v prípade drobnejšej grafiky je odporúčané si vybrať prístroj s rozlíšením 300 dpi, tak tým pri prípade jednoduchšieho textu, alebo čiarových kódov môže byť dostatočné aj tlačiareň s rozlíšním 200 dpi. Pri zaraďovania podľa veľkosti tiež sa odporúča brať do úvahy, že väčšina kancelárských a stredných tlačiarní etikiet podporuje iba formát s maximálnou šírkou 104 mm.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt