Ako môže ušetriť čiarový kód?

Napísali sme už veľa článkov o výhodám používania evidenčných systémov na základe čiarových kódov. Vtedy obvykle ako hlavné hladisko zdôrazňujeme zvýšenie presnosti a produktivity, avšak o tom ste málo písali, že čiarové kódy prečo znamenajú nákladovo efektívne riešenie oproti iných evidenčných riešení.

Teraz sme zhromaždovali pár argumentov pri tom, že hoci zaobstarávanie skenerov a softvérov na riadenie databáz na prvý pohlad sa môže zdať nákladným, ale dlhodobo prečo sa oplatí sa rozhodnúť pri používaní evidencie na základe čiarových kódov aj malým podnikom.

Čas sú peniaze

Ak niekto už kedykolvek pracoval v oblasti obchodu, ten môže vedieť, že jedna inventúra aj v lepšom prípade je potrebná za každý polrok a to bez vhodných prístrojov môže spôsobiť vela nepríjemnosti. Posúdenie celého množstva skladovej zásoby môže byť dlhá a únavná úloha, čo dokonca vyžaduje dokonalú pozornosť a vysokú presnosť.

Avšak používanie evidenčného systému na základe čiarových kódov významne môže urýchliť a skrátiť iteto procesy.

Ak riadime čím presnejšiu digitálnu evidenciu o našich produktoch, tak stále sledovanie zmeny skladovej zásoby bude tým jednoduchšia. Ďalej s používaním čiarových kódov nieže dostanemelen presnejší obrázok o našich rezervách, ale významne môžeme skrátiť aj proces inventúry s čím môžeme usporitť vzácne pracovné hodiny a zabránime vážnejšiu stratu ziskov.

Mýliť sa je ľudské...

...ale pomocou používaním rýchlych a spolahlivých čiarových kódov efektívne môžeme minimalizovať aj počas prípadných administratívnych chýb.! To je dôležité, veď jeden preklep alebo menšia nepozornosť velakrát môže spôsobiť velké problémy a neskoršie môže spôsobiť aj viac tisícové straty.

S modernizáciou nášho evidenčného systému tieto chyby môžeme lahko odstrániť naraz a navždy, ďalej s tým spôsobom aj naše zamestnanci môžu byť nie iba presnejšie, ale môžu vykonať svoju prácu ovela produktívnejšie.

Bez papiera je to lacnejšie, dokonca aj rýchlejšie

Väčšina spoločností ak prvý krét počuje, že bezpapierové pracovné prostredie, tak ihneď si myslí na modernizáciu takých každodenných úloh, ako administratívna práca, alebo zjednodušenie vecí týkajúcej sa zmluvné záležitosti. Vela ludí si ani nemyslí na to, že také technológie, ako takzvané 2D čiarové kódy môžu používať v ovela širšom rozsahu aj v každodennom pracovnom prostredí.

Napríklad dnes už čoraz populárnejšie QR kódy účinne môžu rozvíjať nie len pracovné toky na pozadí, ale aj činnosti, ktoré zvyšujú zákaznícku spokojnosť.

2D čiarové kódy výborne sa dajú používať napríklad na nahradenie populárnych papierových kupónoch, napokon ich používanie je nie len lacnejšie, ale aj efektívnejšie, rýchlejšie a znamená dostupné riešenie pre každého.

Nie je to výsada iba veľkých spoločností

Ako je množné vidieť, používaním evidencie s čiarovými kódmi môžeme usporiť vela vzácneho pracovného času a aj peniaze. A hoci integrácia technológie počas každodenného pracovného procesu pre maloobchodov sa môže zdať nákladné, masli by ste vedieť, že sa bavíme o efektívnu návratnosť investícií z dlhodobého hľadiska.

Používanie systémov na základe čiarových kódov umožňuje pracovať našim zamestnancom nie len rýchlejšie, presnejšie, ale aj spokojnejšie, ktorých aplikácia novej technológie vo velkom miere ulahčí prácu. A ako všetci vieme: spokojná pracovná sila je lojálna pracovná sila, kto je náročné na kvalitu úlohy, ktorú vykonáva a snaží sa spolahlivo a produktívne vykonať svoje pracovné úlohy, čím prispieva k stálemu zvýšeniu zákazníckej spokojnosti.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt