Ako môže byť jedna tlačiareň naozaj dobrá investícia?

Ako môže byť jedna tlačiareň naozaj dobrá investícia?

Pred kúpou tlačiarne etikiet mnoho ludí sa obáva, že nebudú vedieť využiť príležitosti, ktoré sa skrývajú v tlačiarni. Boja sa od toho, že ak nepoužívajú každý deň daný prístroj, tak to bude len zbytočná investícia. Avšak aj nepretržité výdavky ich velakrát odrádzajú od kúpy.

Hoci kópa jednej kavlitnej tlačirne je dobrá investícia. Avšak len v tom prípade, ak ju používame s kvalitnými spotrebnými materiálmi, prémiovými etiketami a termotransférovými páskami, alebo atramnetmi. Že prečo?

Nepretržitá prevádzka je výnosná

Čím častejšie používame daný prístroj, tým je pravdepodobnejšie, že vráti investovanú sumu, čo sme museli vynaložiť pri kúpe. Ak týždenne potlačíme iba pár etikiet, tak môže byť zbytočné kupovať tlačiareň.

Avšak v tom prípade, ak potrebujeme denne označiť produkty, tak sa oplatí zvážiť investíciu, veď prístroj aj krátkodobo môže byť výnosnejší, ako chodiť do tlačiarňach a zaplatiť tie náklady.

Nepretržité prevádzkovanie samozrejme minie energiu a hlavne spotrebné materiály. Mnohí práve preto sa snažia usporiť a radšej zvolia lacnejšie varianty, namiesto kvalitných etikiet, termotransférových pások, ďalej atramentov, čo žial nie v každom prípade bude vhodné rozhodnutie. Nakolko pri dlhodobej prevádzke na to môžeme aj zaplatiť.

Len s kvaltiným spotrebným materiálom!

To, že aké príslušenstvo a spotrebný materiál používame v našej tlačiarne má veľký vplyv na jej spotrebu a výkon. Napríklad etikety so slabou kvalitou môžu spomaliť pracovný postup a môže navýšiť možnosť vyskytujúcich chýb počas tlače.

Tieto chyby môžu sa prejaviť v menej kvalitnom konečnom výrobku, ale môžu zapríčiniť aj vážne mechanické poškodenia. Napríklad zaseknuté etikety môžu spôsobiť poškodenie v tlačiarni, čo môžeme znova uviesť do prevádzky iba za vážne servisné náklady.

Podobne aj termotransférové pásky a atramenty so slabou kvalitou môžu spôsobiť problémy v mechanike prístroja. Zaschnutá farba môže poškodiť vnútro prístroja a znovu čelíme s takým problémom, čo vyžaduje zásah odborníkov. Okrem toho farba so slabou kvalitou výsledňuje slabú potlač na etiketách.

Takže kvôli sporení lahko sa môžeme poraziť vo vyšších nákladoch, veď naše etikety rýchlejšie opotrebúvajú, čatejšie musíme tlačiť a kvôli nekvalitných spotrebných materiáloch naše prípstroje môžu zlyhať oveľa skôr, ako by sme používali drahšie, ale etikety a TTR pásky s bezchybnou kvalitou.

Odkial môžem vedieť, že nakupujem kvalitný spotrebný materiál?

Trh spotrebných materiálov pre tlačiarne je celkom veľký, preto vela ludí si myslí, že je ťažké si nájsť naozaj kvalitné, avšak cenovo výhodné materiály. Avšak v základe vôbec nie je ťažké sa vyznať na trhu, jednoducho len existuje pár maličkosti, na čo sa oplatí si dávať pozor.

Podla možnosty skúsme vychýbať voči podozrivo lacným, aftermarketovým výrobkom. Nakolko vo väčšine prípadov tie produkty nie sú slávne o dobrej kvalite, jednoducho len znamenajú rýchlu a lacnú alternatívu na náhradu došlých spotrebných materiálov.

Oplatí sa vybrať si od takých spolahlivých výrobcov, ktorých meno je v odbore dobre známe, veď to znamená, že na kvalitu, čo oni vyrobia pravdepodobne nie sú sťažnosti.

Na trhu tlačiarní etikiet najznámejšie menú sú výrobcovia Zebra a Honeywell. Ale mohli by sme spomenúť spotrebné materiály aj výrobcu Inetrmec, ktoré nájdete aj v našom obchode a medzi ktorých každý si nájde tie najvhodnejšie, spolahlivé a kvalitné materiály pre svoju tlačiareň.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Bakos Bence
Bakos Bence

Konateľ spoločnosti DigiCode Kft. je zodpovedným manažérom online zákazníkov a nákupného zážitku, jeho jedna z hlavných úloh je koordinácia tímu Sales.

Dôležité, používatelné typy, triky,
informácie a štúdie.

Zaregistrujte a buďte informovaní!

Odoberať novinky

Záujem a dopyt