Ako generovať vlastný čiarový kód?

V posledných desaťročí čiarový kód sa stal súčasťou každodenného života. Neexistuje taký deň, aby sme sa nestretli s čiarovými kódmi, či počas nákupu, alebo počas práce. Napriek tomu málo ludí vie, že ako fungujú tie čierne čiary, ktoré ukladajú informácie.

Už sme sa zaoberali s minulosťou a budúcnosťou technológie čiarových kódov, naďalej aj s tým, že ako môžeme požiadať vlastné čiarové kódy na svoje produkty. No a teraz Vám ukážeme, ako fungujú softvéry s ktorými vieme vygenerovať vlastné čiarové kódy.

Aký generátor čiarových kódov si máme vybrať?

Ak chceme vytvoriť vlastný čiarový kód, tak si môžeme vybrať z mnohých možností. Dnes už nemusíme nevyhnutne zvoliť nejaké špecifické riešenia, veď možnosť generovania čiarových kódov už nájdeme v mnohých softvérov na spracovanie textu, ako integrovanú funkciu.

Dokonca, aj na internete existuje množstvo takých bezplatných aplikácií pomocou ktorých môžeme vytvoriť svoje vlastné čiarové kódy.

Tieto porgramy ale znamenajú mierne profesionálne riešenie a hlavne môžu byť užitočné pre tých, ktorí málo pracujú s čiarových kódmi a pracujú s menej dôvernými informáciami. Nakolko online generátory čiarových kódov vo väčšine prípadov pošlú informácie aj tretej osobe v záujme toho, aby sme vedeli vyhotoviť čiarový kód.

Takže najlepšie riešenie znamenajú pltané programy, vytvorené presne na generovanie čiarových kódov, z ktorých nájdeme tiež veľa na trhu. Niektoré z nich sú vhodné iba na generovanie jednodimenzionálnych kódov, ale sú ak také, ktoré vedia vyhotoviť aj 2D kódy.

Najlepšie riešenie môže byť, ak zakúpime softvér tej spoločnosti, od ktorej sme kúpili aj čítačku čiarového kódu, veď to garantuje dokonalú kvalitu a úplnu 100%-nú kompatibilitu.

Dokonca, vo väčšine prípadov nemusíme vydať ani peniaze, veď väčšine velkých výrobcov (ako napríklad Zebra alebo Datalogic) zabezpečuje k tlačiarni alebo skeneru aj softvér pre návrh etikiet, kde vo väčšine prípadov vieme vytvoriť aj čiarové kódy.

Ako funguje generovanie čiarových kódov?

Ak na vytvorenie svojich čiarových kódov používame softvér pre návvrh etikiet, tak údaje potrebné pre generovanie môžeme extrahovať aj z našej databázy. Tieto môžeme umiestniť na etiketách aj direktným spôsobom aj v prevedení na čiarový kód.

Generovanie čiarového kódu pomocou takého programu je jednoduchá úloha. Stačí iba vybrať v programe, že v akej forme chceme zobraziť údaje čiarových kódov na etiketách. Potom sa zobrazí jeden testový čiarový kód, čo môžeme personalizovať so zadaním údajov, naďalej ak si vyberieme ten pre nás vhodný typ čiarového kódu.

Môžete určiť veľkosť kódu, šírku a výšku, naďalej umiestnenie na etikety. Softvér následne vykonáva všetky ostatné práce podla pravidiel čiarových kódoch.

Ak používame internetové aplikácie, tak to môže byť ešte rýchlejšie a jednoduchšie, avšak, ako sme to spomenuli aj vyššie, z bezpečnostných dôvodov je lepšie používať špeciálny softvér presne na tento účel. Hlavne v tom prípade, ak k prístrojom Zebra alebo Datalogic dostávame aj vhodný softvér pre generovanie čiarových kódov.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt