5 vecí, ktoré vám v tom bránia, aby ste vedeli vyťažiť zo svojho podnikania maximum

5 vecí, ktoré vám v tom bránia, aby ste vedeli vyťažiť zo svojho podnikania maximum

Mnoho podnikateľov robí rovnakú chybu: pracuje celé roky, používa tie isté pracovné procesy a pracovné prístroje a zistí až po dlhom čase, že zisk nezvýši, alebo iba ledva rastie. Vtedy majitelia podnikov len pozerajú, že konkurenti sú pred nimi a nechápu, že ako je to možné po tvrdej práci a investovanej energii.

Ale keby sme počúvali hlas modernej doby, lahko by sme vedeli prísť na tajomstvo. Na to, že mo2znosti, ktoré používame od dlhých rokov alebo desaťročí, už nie sú nevyhnutne funkčné.

V dnešnom digitálnom svete je potrebné prehodnotiť pracovné procesy a používané prístroje v záujme toho, aby produktivita a zisky vyňaté zo spoločnosti by bola maximalizovatelná.

V nasledovnom článku Vám ukážeme 5 najväčších chýb, čo jeden maloobchod môže spraviť na ceste k neustálemu zlepšovaniu.

Zastarané pracovné prístroje

Jedna najčastejšia chyba je trvať k takýmto prístrojom, ktoré ešte pred rokmi alebo desaťročiami boli považované za skutočne dobré riešenie, avšak vďaka zavedením novších technológií na dnes už sú zastarané, jednoducho stratili kompatibilitu a konkurencieschopnosť.

Vela spoločností si myslí, že likvidácia funkčných prístrojov je vyhadzovanie peňazí a zbytočne by investovala do nových riešení, avšak používanie zastaraných prístrojov spomaluje pracovné procesy, zvýší pravdepodobnosť chýb a dlhodobo môže priniesť ovela vyššie výdavky, ako by sme nahradili staré prístroje na novšie, modernejšie.

Nedostatok mobility

Najčastejšie používané slovo doby inteligentných prístrojov je mobilita a nie náhodou! Moderná technológia umožňuje, že pomocou bezdrótových sietí by sme vedeli pracovať odkiaľkoľvek, čo sa otvára nové perspektívy v takých pracovných oblastiach, ako logistika alebo správa skladov.

Používaním bezdrótových prístrojov efektívne môžeme rozšíriť hranice nášho podnikania a v úžasnej miere sa dá zvýšiť aj rýchlosť pracovných procesov, naďalej produktivitu spoločnosti.

Nestabilný administratívny systém

Základ každej úspešnej spoločnosti a skladu na dobre fungujúci administratívny systém. Ak sa do zariadenia dostane prach, tak to môže spôsobiť vážne problémy a môže tiež viesť k veľkej strate výnosov.

V záujme toho, aby všetko fungovalo dokonale, potrebujeme nie len dobré počítače a vhodný softvér na riadenie zásob. Je dôležité, aby vždy sme pracovali so spalahlivými snímačmi čiarových kódov a budeme potrebovať aj bezchybné samolepiace etikety na označenie výrobkov, produktov.

Nevhodné etiketovacie riešenia

Keď sa nad tým lepšie zamyslíme, tak vieme, že najdôležitjší prvok nášho administratívneho systému je kvalitný čiarový kód. Ak pracujeme s nevhodnou tlačiarňou etikety alebo nesprávným materiálom etikiet, tak proces sa zastaví na začiatku a môžeme čakať veľa chýb.

Ak chceme vyhotoviť čiarové kódy s dokonalou kvalitou, tak je dôležité, aby sme neľutovali peniaze na spotrebný materiál, ani na tlač a ak my sami sa nevieme, alebo nechceme zaoberať s úlohou, tak prácu vždy zverme profesionálnej tlačiarni.

Pomalá obsluha

Dlhé rady znamenajú problém vo viacerých menších obchodoch, čo vo väčšine prípadov spôsobuje nastaraný alebo nekvalitný POS systém. Dá sa však povedať na základe skúseností a názorov zákazníkov, že rýchla a efektívna obsluha môže byť ovela priaznivejšia až od obrovských zľavách a od personalizovaných akcií.

V záujme toho, aby naše zákazíci dali nášmu podniku dobrú povesť a aby sme vedeli prilákať našich potenciálnych zákazníkov sa odporúča mať vhodné a modrené skenery pri pultoch a v pokladni, ďalej si vybrať čo najmodernejšiu a najrýchlejšiu technológiu na vykonanie práce.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt