3 znaky, ktoré prezrádzajú, že Váš tablet nie je vhodný na prácu v teréne

3 znaky, ktoré prezrádzajú, že Váš tablet nie je vhodný na prácu v teréne

Zebra pôsobí už desiatky rokov na trhu mobilných prístrojov, ktoré sú určené na vysoké namáhanie. Spoločnosť sa môže pýšiť s takými tabletmi a mobilnými počítačmi vlastnej výroby, ktoré aj z hladiska výkonu aj z trvácnosti sa počítajú za jedinečnými v oblasti priemyselného odvetvia.

Kvôli úspechu ich produktov v poslednom dobe sa velmi rozšírili lacné, avšak kvalite ovela slabšie napodobeneny a falzifikáty, do ktorých môžete ľahko zakopnúť, ak zakúpite od neoficiálného obchodníka.

V tomto článku sme zhrnili pár také, zreteľné príznaky na základe ktorých aj Vy môžete stanoviť originálnosť Vášho mobilného terminálu a môžete sa uistiť, že bude vhodný aj na náročnejšie prácu, napríklad v teréne.

Nadmerne všeobecný popis

Na lacné mobilné prístroje so slabou kvalitou, ktoré predávajú ako robustné, priemyselné prístroje je charakteristické, že výrobca má k dispozícií príliš stručný popis a medzi významnými vlastnosťami sú podozrivo všeobecné veci.

"Robustné vytvorenie, displej tvrdené, chránené sklenenou fóliou, ochrana proti prachu, vode, atď." - zvučné slová, avšak vo väčšine prípadov nemajú žiadne špeciálne riešenia. Jedno mobilné zariadenie používané v priemyselnom prosrtredí okrem ochrany voči vplyvom prostredia musí mať aj iné, dôležité údaje, uvedené o zezbečnosti údajov, naďalej bezpečnostné riešenia merané pre pracovné podmienky.

Naozaj spolahlivé prenosné prístroje práve preto sú kategorizované podla špeciálných štandardov, ako napríklad aj klasifikácia od Zebry IP65, IP67 a IP68.

Certifikáty od tretej osoby

V prípade tabletov alebo iných zariadení používané ako pracovné nástroje je velmi dôležité testovanie a overenie špecikikácií. Kým testovanie obvykle vybaví oddelenie špecializované práce na túto úlohu, tak oreriť ich môže jedna tretia osoba, ktoré skúma použiteľnosť a bezpečnostné predpisy.

Naozaj dobré výrobcovia v každom prípade podliehajú na testovacie a overovacie procesy a na predávanych výrobkov vždy sú uvedené špecifikácie a štandardy, ktorým  prístroj vyhovoval.

Neexistencia vymedzenia predpokladanej dĺžke životnosti

V dnešnom neustále sa meniacom svete mobilné prístroje mimoriadne rýchlo zastarávajú v tom prípade, ak ich operačný systém a firmware sa nedá efektívne aktualizovať a ak výrobca neposkytne vhodnú aktualizáciu.

Práve preto pri zakúpení nového tabletu alebo mobilného počítača si musíme dávať pozor aj na záručnú lehotu, ďalej aj na to, že vybraný prístroj aký operačný systém používa, s akými prístrojmi je kompatibilný a že výrobca cca. do kedy ho bude podporovať možnosti aktualizácie firmware.

Mobilný prístroj kým má nižšiu kvalitu, tým je väčšia pravdepodobnosť, že ohladom hore uvedených informácií nedostaneme, alebo len v základnej miere dostaneme informácie od výrobcu. Zakúenie tabletov a mobilných počítačov so slabšou kvalitou hlavne tak sa dá vylúčiť, ak pred zakúpením sme riadne informovaní o pre nás vhodnejších typoch a kupujeme výlučene od spolahlivého predajcu takú značku, o ktorej vieme, že je slávna o spolahlivosti a o nadčasovosti.

V našom sortimente aj Vy nájdete také špičkové, trvácne a spolahlivé mobilné prístroje, ktoré vyrobili nalepšie výrobcovia, ako Zebra, Datalogic, alebo Honeywell!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt