3 veci, ktoré pomáhajú vo výbere mobilného terminálu

3 veci, ktoré pomáhajú vo výbere mobilného terminálu

Výber vhodného dátového terminálu vôbec nie je jednoduchá úloha. Musí spĺňať niekoľko podmienok v závislosti od charakteru nášho podnikania a od pracovných podmienkach. Dokonca musíme zvážiť aj náklady na údržbu a servis, ešte predtým ako by sme si vybrali perfektný prístroj.

V nasledovnom článku Vám ukážeme pár základných vecí, na ktoré sa odporúča dávať pozor, aby sme vedeli nájsť ten najvhodnejší dátový terminál na naše požiadavky!

Vytvorenie

Tejto téme už sme sa venovali viackrát, avšak to sa nedá dosť krát spomenúť: jeden najdôležitejší faktor pri kúpe mobilného terminálu je to, aby sme presne vedeli, že medzi akými podmienkami a na aké pracovné procesy chceme používať vysnívané zariadenie.

Nakolko kým na jednoduchšiu prácu v obchode môže byť vhodný aj jeden mobilný terminál s klasickým vytvorením, tým medzi priemyselnými podmienkami je dôležité, aby sme zaobstarali taký prístroj, čo bol vytvorený na priemyselnú prácu. Vonkajší kryt priemyselných prístrojov chráni zariadenie aj pri extrémnych pracovných podmienkach, ďalej ich softvérové a hardvérové vytvorenie umožňuje nepretržité, denné zaťaženie a intenzívnejšie využívanie.

Konfigurácia

Je dôležité, aby sme si vybrali taký prenosný dátový terminál, čo funguje vhodne s administratívnym systémom, čo používame, respektíve aby bol správne nakonfigurovaný podľa toho, ako sa menia naše potreby.

Ak táto podmienka nebude splnená, tak lahko sa môže stať, že pri takom jednoduchom procesu, ako napríklad prechod z WLAN na 4G musíme vymeniť celý park prístrojov, čo znamená obrovskú investíciu.

Avšak dnes sa už nemusíme báť, nakolko väčšina dátových terminálov, čo je na trhu má k dispozícií velmi flexibilný operačný systém Android a bez problémov sa dá konfigurovať, naďalej rozšíriť.

To aj preto je dobré, nakolko prestoje, ktoré sú spojené s rekonfiguráciou zariadení, naďalej stratu príjmov a poklas produktivity lahko môžeme usporiť.

Záruka

Na prístroje od spoľahlivých výrobcov na určitú dobu je platná záruka na opravu alebo výmenu. Čím je dlhšia záručná doba na jeden prístroj, tým viac sa oplatí doňho investovať, veď takto na dlho sa môžeme poistit problémy spôsobené výrobnými chybami a z toho vyplývajúce odstávky.

Pri kúpe sa oplatí dávať pozor aj na to, že prípadnú opravu alebo výmenu za akých podmienok sa výrobca zaväzuje. Nakolko nie každý výrobca zabezpečuje okamžitú opravu, alebo náhardný prístroj na dobu dlhotrvajúcej práce.

Existujú aj také značky, kde záruku sa dá lubovolne predĺžiť, rozšíriť a dá sa doplniť s nepretržitou dostupnosťou služieb zákazníkom, alebo s inými extra službami. Také je napríklad možnosť vzdialenej správe, čo zabezpečí dobrú službu aj v prípade, ak máme k dispozícií veľkého množstva dátových terminálov.

Vyberte si vždy iba najlepšieho

Takže je dôležité, že náš budúci dátový terminál sme si vybrali nie iba podľa našich aktuálnych potrieb, ale aj v súlade s našimi dlhodobými plánmi. Nadmerné šetrenie môže spôsobiť problém, čo sa vyskytne iba po mesiacoch alebo rokoch, čo pri kúpe prémiového prístroja je velmi jednoducho predíditeľný.

V našom internetovom obchode si môžete vyberať medzi špičkových dátových terminálov od najspolahlivejších výrobcov, ďalej na zariadenia Zebra si môžete zakúpiť aj extra záruku na údržbu a podporu asistenčnej služby, ak si vyberiete službu Mobility DNA.

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt