3 dôvody, prečo sa neoplatí používať všeobecný snímač čiarových kódov v priemyselnom prostredí

3 dôvody, prečo sa neoplatí používať všeobecný snímač čiarových kódov v priemyselnom prostredí

Vela krát sa od nás opýtajú, či všeobecné snímače čiarových kódov s menším výkonom sa dajú používať vo väčších skladoch, prípadne v priemyselnom prostredí. Nuž, odpoveď je to, že nie.

Ak chceme byť úplne úprimní by sme povedali, že existujú také podmienky, keď môžno, že sa dajú, ale ani vtedy sa neoplatí s nimi experimentovať.

Avšak tieto modely sú lacnejšie, ako varianty s väčším výkonom, existuje veľa argumentov, že prečo sa odporúča vybrať si robustné prístroje vytvorené výslovne pre priemyselné práce, napríklad v skladoch, alebo medzi extrémnych podmienkach.

Teraz Vám ukážeme v troch bodoch, že prečo!

Akumulátor

Všeobecné skenery čiarových kódov vytvorili hlavne pre používanie v obchodoch, alebo menších skladoch. Pre takých miestach, kde mobilita je sekundárna, presne preto akumulátor bezdrótových variantoch pri väčšom namáhaní vydrží ovela menej, ako tých modelov, ktorý boli vytovrené na priemyselné používanie.

Samozrejme existujú aj také modely, ktorý vydržia bez nebíjania aj viac pracovnú zmenu, avšak nadmerné používanie nebude dobré ani týmto prístrojom.

Zdroj energie tých zariadení, ktoré boli vytvorené pre používanie vo väčších skladoch vydrží ovlea viac a bezproblémov môžeme s nimi pracovať cez jednu celú oracovú zmenu bez toho, aby sme si museli robiť starosti, veď sú vytvorené presne pre vysoké namáhanie.

Vytvorenie

Hoci existujú mimoriadne masívne druhy aj medzi všeobecných skenerov, v zákalde môžeme povedať, že tieto prístroje neboli navrhnuté na to, aby vydržali dosť velké nárazy, práve preto sú zraniteľné. Jedna z najväčších schopností priemyselných snímačov čiarových kódov je to, že sú mimoriadne robustné.

Vďaka ich vytvoreniu dobre zvládnu aj podmienky v extrémnom pracovnom prostredí a nemusíme sa s nimi ponáhľať do servisu ani vtedy, ak dostanú väčší náraz, alebo padnú z vyššieho bodu v sklade.

Efektívnosť

Snímače čiarových kódov vytvorené pre priemyselné používanie sú špičkové kusy každej rodiny skenerov. Bezchybne vedia dekódovať čiarové kódy aj z naozaj velkého rozsahu, dokonca sú rýchlejšie a účinnejšie, ako varianty vytvorené pre všeobecné obchodné používanie.

To samozrejme neznamená, že všeobecné skenery sú úlne nepoužívatelné. Práve naopak! Sú výslovne odporúčané pre vykonanie administratívnej práce a úloh v obchodoch a menších skladoch, veď sú jednoducho ovládatelné, lacnejšie, ďalej aj ich údržba je menej ťažkopádna.

Existujú ale také úlohy, ktoré nevedia bezproblémov vykonať, takže v podstate to je najdôležitejšie, aby vždy sme si vybrali ten najvhodnejší prístroj pre naše účely.

Aj motivácia je dôležitá

Výber najvhodnejšieho pracovného prístroja je dôležitý nie iba z hladiska efektívnosti a udržateľnosti. S kvalitnými prístrojmi, ktoré sú primerané povahe práce aj naši zamestnanci budú spokojnejšie a motivovanejšie, čo za krátky čas sa objaví aj na zvýšení produktivity.

Ak si chcete nájsť ten najvhodnejší prístroj pre Vaše požiadavky, stačí len navštíviť náš internetový obchod a môžete si vyberať pri všeobecných snímačov čiarových kódov aj z najspolahlivejších priemyselných riešení!Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt