3 dôležité okolnosti, ktoré môžu ovplyvniť etiketovacie procesy

3 dôležité okolnosti, ktoré môžu ovplyvniť etiketovacie procesy

Mnoho ludí si myslí, že kvalita samolepiacich etikiet je druhotný. Ak je potlačitelná a lepí, tak nemusíme riešiť nič iné. Efektívne splní svoju úlohu a všetko je v poriadku.

Avšak v realite kvalita znamená viac, ako sme si to na prvý pohlad mysleli, nakolko každá úloha je rôzna a môže vyžadovať špeciálne etikety.

Teraz Vám stručne zhrnieme, že na čo sa odporúča dávať pozor, ak chcete si nájsť správny materiál pre Vaše pracovné procesy a ak sa chcete rozhodnúť o najlepšom riešení etiketovania.

Pracovné podmienky

Výber najlepšej etikety v prvom rade závisí od toho, že medzi akými podmienkami používame etikety a počas akých procesoch potrebujeme označiť. Jednoduchá kancelárska práca je lahko vyriešitelná aj s bežnými papierovými etiketami, ktoré sú ideálne na označenie obálok a na spracovanie dokumentov.

Avšak existujú také pracovné oblasti a podmienky, ktoré si vyžadujú špeciálnejšie riešenia.

Napríklad v skladoch a závodoch počas vykonania priemyselných činností je velmi dôležité, aby sme si vybrali materiál, čo bude odolný aj pri masívnejších, náročnejších a extrémnych podmienkach. Iné riešenie bude vhodná alternatíva v potravinárskom priemysle, iné v chemickom priemysle a zase iné počas skladovýcg operácií.

Technológia tlače

V závislosti toho, že akú technológiu tlače používame, môže sa líšiť aj používaný spotrebný materiál. V menších obchodoch a skladoch obvykle používajú bežné atramentové alebo thermotlačirne, kým medzi priemyselnými podmienkami sa odporúča používať odolnejšie riešenia.

Avšak je dôležité v obidvoch prípadoch, že v záujme kvalitného a trvácneho konečného výsledku nesmieme šetriť na kvalite. Ak plánujeme dlhodobo, tak sa odporúča investovať do tlače prémiových etikiet.

Nariadenia

Sú také pracovné oblasti v prípade ktorých sú dôležité aj iné faktory, ako iba kvalita. Napríklad v potravinárskom a chemickom priemysle platia vážne predpisy na etiketovanie, aj z hladiska uvedených informácií, aj kvality materiálov.

V prvom prípade je dôležité, aby sme si vybrali trvácne a dobre čitatelné označovací spôsob, kým v druhom prípade má mimoriadne velký význam aj to, 2ze etikety sú aké trvácne proti rôznými vplyvmi počasia, naďalej proti amortizácií z pracovných procesov.

Spoľahnite sa na profesionálov!

Väčšina malých podnikaní ťažko sa nájde to najlepšie a najekonomickejšie riešenie na svoje požiadavky, aj vtedy, ak si finančne aj môže dovoliť prevádzkovanie jednej tlačiarne etikiet, ale v mnohých prípadoch 2tažko si vie nájsť čas na túto úlohu.

V mnohých prípadoch rozhodujú finančné veci, ale to velakrát ide na úkor kvality, čo dlhodobo bude mať vplyv na kvalitu práce a výrazne môže znížiť produktivitu.

V tom prípade, ak nemáme dostatok času na návrh a vyhotovenie vlastných etikiet, tak sa odporúča sa spolahnúť na jednu tlačiareňskú spoločnosť, kde sú schopní uspokojiť naše individuálne požiadavky.

V našom internetovom obchode nájdete nie len tie najkvalitnejšie samolepiace etikety, ale máte možnosť aj na to, aby ste nás kontaktovali ohladom zákazky na výrobu etikiet a my Vám navrhneme dokonalé etikety na Vaše produkty, balíky alebo akékolvek štítky ideálne pre rôzne účely a to všetko v prémiovej kvalite!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt