3+1 vecí, pomocou ktorých etiketovanie určite nebude stratové

3+1 vecí, pomocou ktorých etiketovanie určite nebude stratové

Väčšina maloobchodníkov dhlo váha, ak vzniká otázka kúpy tlačiarne etikiet. Nakolko väčšina si myslí, že aj na dlhodobo viac sa oplatí zaplatiť hotové potlačené etikety, ako investovať do vlastnej tlačiarne.

Samozrejme obavy nie sú úplne neopodstatnené, veď v prípade vlastnej tlačiarne etikiet musíme rátať nie iba s cenou prístroja, ale aj s inými výdavkami. Nakolko aj kúpa spotrebných materiálov a údržba stojí tiež peniaze.

Pravda je však to, že z hladiska cien tlačiarňov už sa oplatí investovať do vlastnej tlačiarne aj menších obchodov. Už len preto, lebo ak vhodne budeme používať náš prístroj, tak ročne môžeme usporiť aj viac tisíc eur na etiketách.

V tomto článku sme zhromaždili niekolko základných vecí, ktoré nám pomôžu, aby tlač vlastných samolepiacich etikiet by bola nákladovo čo najefektívnejšia.

Adekvátne množstvo

Jedna základná podmienka ekonomického prevádzkovania našej tlačirne etikiet je, aby sme vždy vedeli, že z čoho kolko potrebujeme. Ak zhromaždíme moc vela zbytočných materiálov, tak to je jednoznačne zbytočný výdavok, avšak aj v opačnom prípade môžu vzniknúť také náklady, ktorým inak by sa dalo vyhnúť.

Ak kúpime menšie množstvo spotrebného materiálu, tak obvykle je to drahšie, ako by sme kópili väčšie množstvo. Napríklad z etikiet by sa mohlo oplatiť uskladniť viac kusov, veď za vhodných podmienok skladovania etikety môžeme uskladniť akokoľvek dlho. Avšak termotransférová páska alebo atrament už je iná otázka, nakolko tieto produkty po určitom čase môžu zaschnúť alebo sa stať nepoužiteľným.

Tak2ze je dôležité, že predtým ako by sme zakúpili, zhodnoťme potreby nášho podnikania. Vypočítajme, že v jednom mesiaci kolko etikety plánujeme potlačiť, kalkulijme aj prípadné straty a na základe toho si zakúpme správne množstvo na dané obdobie.

Vhodný spotrebný materiál

Už sme viackrát spomínali, 2ze kvalita potlače vo velkom závisí od kvality pou2zívaného spotrebného materiálu. To nemôžeme dostatočne zdôrazniť, veď etikety a termotransférové pásky so slabou kvalitou môžu výsledňovať nekvalitné konečné výrobky. Čo dlhodobo môže spôsobiť vážne plus náklady.

Ak chceme usporiť na kvalite spotrebných materiálov, lahko sa môže stať, že tlačiareň budeme musieť viackrát ako sme to predstavili, ďalej budeme minieť viac materiálov, dokonca prístroj môže byť vystavené nebezpečenstvu. Takže si vyberme vždy také spotrebné materiály, ktoré sú kompatibilné s našou tlačiarňou, čo pochádza z uznávaného a spolahlivého výrobcu z rámci profesie.

Produkty Zebra a Honeywell v našom webshope garantujú nie iba dokonalú kvalitu potlače, ale chránia aj tlačiarne etikiet a pri vhodných podmienkach používania sú schopné vyťažiť čo najlepší možný výkon z každej tlačiarne.

Príslušný rozmer

Stanovanie vhodného rozmeru etikiet hlavne závisí od dvoch vecí: od kapacity pou2zívanej tlačiarne, naďalej od toho, že na danej etikety kolko informáciu je potrebné uviesť.

Posledné hladisko môže byť mimoriadne dôležité, ak tlačíme aj čiarové kódy na etikety, veď existujú také zariadenia, ktoré velmi malé kódy nevedia ovládať, alebo len velmi problematicky.

Práve preto vždy si dávajme pozor na rozmer vybranej etikety, takto môžeme sa tomu vyhnúť, aby štítky sme museli dať do odpadu.

Vhodný prístroj

V neposlednom rade ešte sa oplatí spomenúť jednu dôležitú vec. Pred výberom spotrebných materiálov si musíme nájsť takú tlačiareň etikiet, čo plne vyhovuje našim požiadavkám.

V prípade jedného menšieho podnikania je takisto zbytočné investovať do jedného velkého priemyselného prístroja, ako v jednom obravskom sklade používať viac stolných tlačiarní s menšou kapacitou. Napríklad ak denne potlačíme menej ako 200 etikiet, tak dorbé riešenie znamenajú stolné tlačorne s menším výkonom, ale v prípade velkej výroby sa oplatí investovať do robustných, priemyselných tlačiarní, ktoré uřčite zvládnu velké zaťaženie.

Ak sa podarí nájsť ten najvhodnejší prístroj pre naše požiadavky, tak môžeme usporiť na budúcej ceny materiálov, ďalej aj na nákladoch prevádzkovania a úrdžby.

V našom internetovom obchode si môžete vyberať medzi prístrojmi od najspolahlivejších výrobcov, či hladáte menšie, stolné, alebo väčšie priemyselné riešenie!

Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt