3+1 oblasti, kde používanie čiarových kódov je každodenné

3+1 oblasti, kde používanie čiarových kódov je každodenné

Mnohí ľudia si myslia, že používanie techniky čiarových kódov sa sústredí iba na obchod. Avšak oni sa nemôžu viac mýliť! Počas posledných desaťročí používanie čiarových kódov sa stal každodenným aj vo viarecom priemyselnom odvetví a používajú technológiu aj v takých oblastiach, kde by sme si ani nemysleli, že môže byť užitočná.

V tomto článku predstavíme štyri také oblasti, kde používanie čiarových kódov je neoddeliteľnou súčasťou každodennej práce.

Zdravotníctvo

Výhody techniky čiarových kódov v zdravotnej starostlivosti sú už dlho hojne využívané. Pomocou čiarov9ych kódov jednoducho a rýchlo sa dá označiť nemocenské zariadenia, vydať lieky a bezpečnostne overiť recepty, naďalej efektívne spracovať a ovládať údaje pacientov.

Okrem hore uvedených sú používatelné aj na bezpečnú administráciu nemocenských prístrojov a na ich monitorovanie. Ich pomocou napríklad môžeme registrovať aj to, že jeden daný prístroj kedy a komu bol vydaný zo skladu, ale môžeme sledovať aj to, že kto bol ten, kto mal prístup k zásobám.

Účtovníctvo

V poslednom desaťročí používanie technológie čiarových kódov sa stalo bežným zvykom aj počas automatizácií niektorých účtovných úloh. Označenie faktúr a dokumentov súvisiace s účtovníctvom s čiarovými kódmi pomôže v tom, aby jedna velká obchodná jednotka ovela rýchlejšie a jednoduchšie dokonca bezchybne by vedela zaznamenať a spracovať potrebné údaje pre vyúčtovanie.  

V dnešnom živote už nie je zriedkavé, že z účelu zjednodušenia účtovných úloh a zrýchlenia administratívnych úloh spoločnosti používajú administratívny systém na základe čiarových kódov, čo zabezpečuje to, aby všetky dôležité údaje v čase a bezchybne boli v poriadku.

Šport

Nech je to akokoľvek prekvapivé používanie čiarových kódov dnes už je bežné aj v oblasti profesionálneho športu. Stačí ak si myslíme na predaj lístkov na jednomn väčšom zápase a ihneď to porozumieme.

V dnešnom dnoch môžeme vidieť 1D čiarové kódy alebo QR kódy aj na online predaných lístkach, naďalej aj na náramkoch ako vstupenky.

Čiarové kódy pri vstupe na podujatí môžu byť velmi užitočné aj na rôzne iné úlohy. Tak, ako aj v prípade zdravotníctva, napríklad aj monitorovanie prístrojov, alebo riadenie databázy sa môže prebiehať pomocou administrácie na základe čiarových kódov.

Marketing

Predstavenie dvojdimenzionálnych čiarových kódov otvorilo novú dobu v histórií reklame. Môžeme sa stretávať s čoraz viac takou propagačnou kampaňou, ktoré integrujú QR kódy ako neoddeliteľná súčasť našich smartfónov s čími lahko ich vieme dekódovať.

Nakolko 2D kódy sú schopné ukladať ovela viac informácií, ako bežné čiarové kódy, takto účinne ich vieme používať aj na kódovanie webového odkazu alebo akciového kupónu.

Používanie QR kódov je čoraz populárnejšie aj počas vernostných programov a v dnešnom živote ich používajú nie iba velké obchodné reťazce, ale veľa možností 2D čiarových kódov čoraz viac snažia využiť aj menšie podnikania.

Ak nechcete zostať mimo rady, tak v našom internetovom obchode aj Vy nájdete ten najvhodnejší skener čiarových kódov pre Vaše požiadavky! Na dekódovanie dvojdimenzionálych kódov si môžete vybrať z špeciálnych snímačov, ale ak chcete vyriešiť vybavenie viacerých úloh iba s jediným prístrojom, tak najlepšie riešenie pre Vaše predstavenia môže byť jeden multifunkčný dátový terminál.Stiahnúť článok vo formáte PDF

Záujem a dopyt